• Ana Sayfa
 • Portal
 • Yönetim Kadrosu
 • Marka Tescil
 • [-]
  TurArkadasi.Com yeni tasarımı ile çok yakında hizmetinizde olacaktır.


  Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  27-12-2014, 01:56 AM,
  #1
  1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  Dünya Mirası Gezgini olarak Küba Turu'nu sizlere tavsiye ediyorum arkadaşlar çok güzel geçiyor Smile

  http://www.dunyamirasigezginleri.com

  1. Gün 23 Nisan 2015 Perşembe
  İstanbul - Havana

  Sabah saat 6:00’da kalkan uçağımız Amsterdam aktarmalı Küba’nın başşehri Havana’ya saat 14:50’de iniyor.

  Havana’daki otelimize yerleşip akşam yemeğini yedikten sonraki programımızda Havana kalesinden top atışını izleme var.

  2. Gün 24 Nisan 2015 Cuma
  Havana- Cienfuegos - Trinidad

  Havana’dan ayrılıp Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü ilk durağımız Montemar Milli Parkı’nda bulunan La Boca. Burada bir timsah çiftliğini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Hazine Lagunu’nda tekne turu atacağız. 1492’de Kristof Kolomb’un Küba’da ayak bastığı köyün temsili örneğini göreceğiz. Pio-Cua restoranındaki öğle yemeğinin ardından Che Guevara’nın anıt mezarının ve müzesinin bulunduğu Santa Clara’ya gidiyoruz. Che Guevera'nın Anıt mezar ziyaretinin ardından Cienfuegos(DM-2) şehrine geliyoruz. Burası Güneyin İncisi diye bilinir. Burası Fransız kolonistleri tarafından Küba’daki tek şehirdir. 1819’da kurulan bu şehirde görülecek yerlerden Prado Promenadını, Jose Martı Parkını, Terry Operasını gördükten sonra Trinidad’a doğru devam ediyoruz. Trinidad’ta herşey dahil konseptinde konaklama yapacağız.


  3. Gün 25 Nisan 2015 Cumartesi
  Trinidad

  Bugün tüm gün Küba’nın Müze Şehri olarak anılan 1514’te kurulan Trinidad (DM-3) şehrindeyiz. Orjinalliğini koruyan bu şirin kent İspanyol ve Karayip mimarisinin mükemmel uyumunu yansıtır. Kent merkezindeki Plaza Mayor ve Palacio de Cantero Müzesini göreceğiz.Bal ve rom kullanılarak hazırlanan özel bir kokteyli olan Canchanchara Bar’ı ziyaret edip müzik eşliğinde içkimizi yudumlayacağız. 17. yüzyılda neo-klasik tarzda inşaa edilen önemli bir kilise ziyaretin ardından bir kültür merkezi olarak hizmet veren eski cezaevine gidiyoruz.Öğlen yemeği otelimizde.
  Trinidad ile birlikte UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Valle del Ingenios’u gezeceğiz. Klasik buhar lokomotifli nostaljik tren bakımda değil ise (20. yüzyıl başlarından kalma) trenle Manaca- Iznaga Çiftliği’ne gideceğiz. Konaklama aynı otelde.


  4. Gün 26 Nisan Pazar
  Trinidad–Camaguey– Pilon

  Kahvaltıdan sonra Camaguey’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda Küba’da kurulan ilk yerleşim yerlerinden olan Santi Spiritus şehrini, tarihi merkezini ve buradaki Serafin Senches parkını gördükten sonra yola devam ediyoruz. Camaguey’deki (DM-4) öğle yemeğimiz özel bir et yemeği yapan “La Campana de Toledo” lokantasında. Camaguey şehir turunda Ignacio Agramonte Meydanı, Del Carmen Meydanı, San Juan de Dioskilisesi ve meydanı göreceğimiz yerler arasında. Pilon’daki otelimiz herşey dahil konsepti ile çalışmaktadır.  5. Gün 27 Nisan Pazartesi
  Pilon- Bayamo- Santiago de Cuba

  Bugün Fidel Castro ve arkadaşlarının devrimi başlatmak için Meksika’dan kalkan Granma gemisiyle Küba’da ayak bastıkları sahilde yürüyeceğiz. Milli park olarak korunan ve ziyaret edeceğimiz alan Parque Nacional Desembarco de Granma (DM-5) olarak adlandırılıyor. Ardından Küba’nın milli marşının ilk okunduğu yer olan Bayamo şehrine gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından şehir turumunda Cespedes Parkı, Museo Provincial ve Casa de Estrada Palma’yı ziyaret edeceğiz.tarihi Santiago de Cuba’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* otelimizde.


  6. Gün 28 Nisan Salı
  Santiago de Cuba- Havana

  Santiago de Cuba’daki (DM-6) şehir turumuzda, Antonio Maceo Devrim Meydanını ve26 Temmuz Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burası Küba için çok önemlidir. Diktatör Batista’ya karşı ilk silahlı mücadele Castro ve arkadaşlarının 26 Temmuz 1953’teki Moncada saldırısıdır. Burası şimdi okul ve müze olarak kullanılmaktadır. Öğle yemeğini Santiago Kalesi’nde (DM-6) yiyeceğiz. Kale yüzlerce kez korsan saldırılarına hedef olmuş, savunma ve saldırı savaşı tekniklerinin uyumlu kullanıldığı muhteşem bir mimariye sahiptir. Devamındaki şehir turumuzda yürüyerek Cespedes Meydanı, şehir müzesi, Valezquez Balkonu gibi şehrin önemli yerlerini ziyaret edeceğiz.

  Küba havayollarının CU 987 sefer sayılı uçağıyla 21:00’da Havana’ya dönüyoruz. 22:30’da Havana’ya varışımızı takiben otele yerleşiyoruz.


  7. Gün 29 Nisan Çarşamba
  Havana – Vinales - Havana

  Otelimizdeki kahvaltımızın ardından Havana’nın batısındaki en büyük şehir olan Pinar del Rio’nun kurulduğu Vinales Vadisine(DM-7) gideceğiz. Koloni mimari özelliklerini taşıyan köyde kısa bir yürüyüş yapacağız. Burası dünyanın en iyi puro tütünlerinin yetiştiği ve sıcak kanlı insanları ile meşhur vadi. Burada teması Fidel Castro tarafından önerilen devasa duvar resmini gördükten sonra öğle yemeğini yiyoruz. Sonrasında Indio mağarasında kısa bir tekne turumuzda yeraltı pasajlarından geçeceğiz. Havana’ya döndükten sonra otelimizde yemek yiyip dünyaca ünlü Tropicana Show’a gideceğiz.


  8. Gün 30 Nisan Perşembe
  Havana

  Kahvaltıdan sonra tam gün Havana turuna çıkıyoruz. Öncelikle pek çok devlet idari binası olan Devrim Meydanı’nda fotoğraf molası vereceğiz. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler:Tarihi eski şehir merkezi, Parlamento binası çevresi, Katedral Meydanı, Silahlar Meydanı, Sanatçılar Pazarı, Rom Müzesi, Kaptanlar Müzesi ve Ulu Önder Atatürk’ün Büstünün de yer aldığı park.

  Şehir merkezini gezerken ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in ayak izlerini takip etmeye başlayacağız. Onun 7 yıl boyunca kaldığı oteli ve odasını, her zaman gittiği Floridita barını ziyaret edeceğiz. İsteyeneler burada yazarın favori içeği olan Daiquiri’yi tatma fırsatı bulacak. Bugünkü programın devamında yazarın yaşadığı Havana’nın Cojimar bölgesine gidiyoruz. Burada öğle yemeğimiz ünlü Las Terraza restoranında deniz ürünleri. Sonrasında yazarın ölümünün ardından müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme için otelimizde.

  9. Gün 1 Mayıs Cuma
  Havana- Las Terrazas - Havana

  Bugün 1 Mayıs! İsteyen katılımcılarımızla sabah 05:00 da lobide buluşuyoruz. Gün ağarırken biz Havana sokaklarından geçerek Devrim Meydanına yürüyecek kortejimize katılıyoruz. Dünyanın dört bir yanından gelenlerle beraber coşkuyla yaşanan bu günü hiç unutamayacaksınız. Yürürken taşıyacağınız ve belki de etrafa hediye edeceğiniz bayraklarınızı yanınıza almayı unutmayın. Kutlamalar saat 11:00 civarında sona ermekte,
  Sonrasında Casa de Fuster’e gidip, dünyaca ünlü bir seramik ustası ile tanışıp evinde öğle yemeği yiyeceğiz. Sonrasında Afro-Küba kültürünün önemli merkezi olan Callejon de Hamel’e gidiyoruz. Burada bizi güzel bir dans şovu bekliyor. Özel içeceklerinden içip Küba’nın bir başka kültürel değeriyle tanışacağız.

  10. Gün2 Mayıs 2015Cumartesi
  Havana- İstanbul

  Küba’daki son günümüzde Havana’nın farklı bir bölgesi olan Soroa’ya gideceğiz. Burası Sierra del Rosario Biosfer alanının kalbi durumundadır. Eski Fransız kahve çiftliklerinin kalıntıları(DM-8) ziyaret edeceğiz. Akşam üstü Havana’ya dönüyor ve saat 18:00’de kalkan uçağımızla İstanbul’a hareket ediyoruz.

  3 Mayıs Pazar öğlen saatlerinde İstanbul’a varışımızla turumuz bitiyor.

  Ara
  Cevapla
  14-01-2015, 05:39 PM,
  #2
  Cvp: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  Fiyat nedir?

  Bulduğum en ucuz küba turu :

  http://www.interfly.com.tr/vizesiz%20tur

  Ara
  Cevapla
  24-02-2015, 02:55 PM,
  #3
  RE: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  bu turun ücreti nedir?

  Ara
  Cevapla
  25-02-2015, 11:48 AM, (Son Düzenleme: 25-02-2015, 12:36 PM, Düzenleyen: kemaldonmez.)
  #4
  RE: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  (14-01-2015, 05:39 PM)Ecem Onder Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Fiyat nedir?

  Bulduğum en ucuz küba turu :

  http://www.interfly.com.tr/vizesiz%20tur

  Ecem Hanım, 43 ülke gezdim,interfly her turuna katılabilirim, Kübada,aileler,bir odalarını turistlere kirayada veriyorlar,beraber grupta oluşturabiliriz,uyumlu ve,paylaşımcıyım, her türlü alternatife açığım,eğer anlaşırsak,bu gezi ve ilerdeki seyahatlerimizde,günlük zaruri masraflarımızın bir kısmını karşılarım,sorun etmem
  rahat olun,,ciddiyseniz,hemen görüşüp karar verelim.0532 670 59 19 Whatsapp ( İÇERENKÖY/ATAŞEHİR-İSTANBUL)

  Ara
  Cevapla
  26-02-2015, 02:18 PM,
  #5
  Cvp: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  TEK BAŞIMA kübaya gitmek için yol arkadaşı arıyorum...Farklı amaç ve niyeti olanlar için baştan söylemek isterim tek amacım bu ülkeyi olabildiğince gezip görebilmek...kafa dengi uyumlu biri olsun...nisan ve haziran ayı hariç her tarihe uyarım.

  Ara
  Cevapla
  27-02-2015, 08:54 AM, (Son Düzenleme: 27-02-2015, 09:24 AM, Düzenleyen: kemaldonmez.)
  #6
  RE: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  (26-02-2015, 02:18 PM)sonya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  TEK BAŞIMA kübaya gitmek için yol arkadaşı arıyorum...Farklı amaç ve niyeti olanlar için baştan söylemek isterim tek amacım bu ülkeyi olabildiğince gezip görebilmek...kafa dengi uyumlu  biri olsun...nisan ve haziran ayı hariç her tarihe uyarım.

  Sonya,Günaydın 43 ülke gezdim,12 tura katıldım,vize sorunum yok,artık sırt çantalı dolaşmak istiyorum,benim için yaz-kış dönemi ve uzun kısa tatil hiç farketmez..tek amacım G.Amerika,Uzak Doğu,Hindistan,Küba tek kişi yatak farkı en az 2000 Euro ödedim,kendime oda ve seyahat arkadaşı arıyorum,0532 670 59 19 Whatsapp ara görüşelim

  Ara
  Cevapla
  27-02-2015, 09:30 AM,
  #7
  RE: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  (26-02-2015, 02:18 PM)sonya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  TEK BAŞIMA kübaya gitmek için yol arkadaşı arıyorum...Farklı amaç ve niyeti olanlar için baştan söylemek isterim tek amacım bu ülkeyi olabildiğince gezip görebilmek...kafa dengi uyumlu  biri olsun...nisan ve haziran ayı hariç her tarihe uyarım.

  Sonya Günaydın

  Ara
  Cevapla
  27-02-2015, 09:33 AM,
  #8
  RE: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  (27-02-2015, 09:30 AM)kemaldonmez Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
  (26-02-2015, 02:18 PM)sonya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  TEK BAŞIMA kübaya gitmek için yol arkadaşı arıyorum...Farklı amaç ve niyeti olanlar için baştan söylemek isterim tek amacım bu ülkeyi olabildiğince gezip görebilmek...kafa dengi uyumlu  biri olsun...nisan ve haziran ayı hariç her tarihe uyarım.

  Sonya Günaydın
  ben hattayım,senden haber bekliyorum

  Ara
  Cevapla
  27-02-2015, 09:39 AM,
  #9
  RE: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  (27-02-2015, 09:33 AM)kemaldonmez Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
  (27-02-2015, 09:30 AM)kemaldonmez Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
  (26-02-2015, 02:18 PM)sonya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  TEK BAŞIMA kübaya gitmek için yol arkadaşı arıyorum...Farklı amaç ve niyeti olanlar için baştan söylemek isterim tek amacım bu ülkeyi olabildiğince gezip görebilmek...kafa dengi uyumlu  biri olsun...nisan ve haziran ayı hariç her tarihe uyarım.

  Sonya Günaydın
  ben hattayım,senden haber bekliyorum

  Ara
  Cevapla
  27-02-2015, 09:43 AM,
  #10
  RE: 1 MAYIS 2015'TE KÜBA
  (27-02-2015, 09:39 AM)kemaldonmez Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
  (27-02-2015, 09:33 AM)kemaldonmez Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
  (27-02-2015, 09:30 AM)kemaldonmez Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
  (26-02-2015, 02:18 PM)sonya Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  TEK BAŞIMA kübaya gitmek için yol arkadaşı arıyorum...Farklı amaç ve niyeti olanlar için baştan söylemek isterim tek amacım bu ülkeyi olabildiğince gezip görebilmek...kafa dengi uyumlu  biri olsun...nisan ve haziran ayı hariç her tarihe uyarım.

  Sonya Günaydın
  ben hattayım,senden haber bekliyorum

  mesajını göremedim,mesajlaşmak zaman alıyor,tel ara,istanbuldaysan görüşelim

  Ara
  Cevapla


  Konu ile Alakalı Benzer Konular
  Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
    Paris-Chartres Sanatın Merkezine Doğru => Mayıs Ortası Ya Da Mayıs Sonuna Doğru Jean Moulin 7 3,350 Dün, 10:19 AM
  Son Yorum: Jean Moulin
    Küba turu Gezginkadın 9 442 15-01-2019, 09:25 PM
  Son Yorum: Sldogretmen
    Kolombiya, Meksika, Küba Missportnoy 4 287 08-01-2019, 07:23 PM
  Son Yorum: melbu
    Nisan /Mayis aylarinda balkan turu düşünenler... memurr35 0 66 08-01-2019, 08:41 AM
  Son Yorum: memurr35
    mayıs İspanya crescent70 1 146 02-01-2019, 08:11 AM
  Son Yorum: elnino90
    Mayıs ayı yurtdışı turu Brk52 1 183 25-10-2018, 01:04 PM
  Son Yorum: leporik
    Kasımda Küba mühendis_subay 2 269 05-10-2018, 07:17 AM
  Son Yorum: mühendis_subay
    Ekim Ayı Fas, Küba Yada Hindistan Fanblade 4 402 03-10-2018, 12:01 PM
  Son Yorum: broker42
    1 MAYIS KÜBA Sakin 2 309 24-08-2018, 10:45 PM
  Son Yorum: Sakin
    KÜBA YOLCULARI crayzboyxx 9 1,226 17-06-2018, 01:44 PM
  Son Yorum: Kenan91

  Hızlı Menü:


  Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi