• Ana Sayfa
 • Portal
 • Yönetim Kadrosu
 • Marka Tescil
 • [-]
  TurArkadasi.Com yeni tasarımı ile çok yakında hizmetinizde olacaktır.


  Konuyu Oyla:
  • Toplam: 7 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  Neden Work and Travel?
  09-07-2014, 07:22 PM,
  #1
  Star  Neden Work and Travel?
  Work and Travel programı büyük ilgi görmekte ve her yıl on binlerce öğrenci bu programa katılarak Amerika’da hem tatilini yapmakta hem de İngilizcesini geliştirmekte.

  Work and Travel programının en önemli özelliği, yurtdışında dil eğitimi alma ya da turist vizesiyle gitme seçeneklerine nazaran çok daha avantajlı şartlara sahip olması ve WAT öğrencilerinin Amerika’da çalışarak masraflarını çıkarma imkanına sahip bulunmalarıdır. Work and Travel programına katılımın toplam maliyeti yaklaşık 3000 USD civarındadır ve öğrenciler bu ücretin tamamını ya da büyük bölümünü çalışarak geri kazanabilirler. Diğer taraftan Amerika’da üç aylık bir dil eğitimi programı konaklamasıyla birlikte yaklaşık 9000 USD tutar.

  Work and Travel, Amerika deneyimi edinmek için eşsiz bir seçenektir.

  Work and Travel ile hayatınızda birçok şeyi ilk defa yapacaksınız: Yurtdışına çıkacaksınız, deniz aşırı uçuş yapacaksınız.
  Bir işiniz, mesainiz, çalışma arkadaşlarınız olacak. Para kazanacak ve kendi kazandığınız para ile giderlerinizi karşılayacaksınız.
  Bazı sorunlarla yüzleşecek ve hepsiyle başa çıkmak zorunda kalacaksınız. En önemlisi de yepyeni arkadaşlar edinecek, İngilizce paratiği yapacak, çok eğlenecek, bir sürü yeni yer görecek, gezecek, maceralar yaşayacak ve belki de hayatınızın en yoğun yaz tatilini geçireceksiniz.

  İngilizcenizi geliştirme fırsatı;
  İngilizcenizi geliştirmek için en çok tercih edilen, İngilizce konuşulan ülkelerde bulunmaktır! Bunun içinde en güzel yer Amerika, en uygun, ekonomik ve eğlenceli koşullar da Work and Travel programıdır!

  Yaşam ve seyahat masraflarınızı karşılama fırsatı
  Work and Travel Programının en önemli özelliği Amerika’da bulunduğunuz süredeki masraflarınızın tamamını çalışarak karşılamanızı saglar. Bundandır ki her sene Work and Travel dünyadan on binlerce ögrenciyi kendisine çekmektedir.

  Amerika’yı gezme fırsatı;
  Work and Travel programının adından da anlaşılacağı gibi bir çalışma ve gezme programıdır. Bu program sayesinde Amerika’yı gezme fırsatını bulabileceksiniz. Program boyunca işlerden kazandıklarınızla Amerika’nın başka şehirlerini de gezme ve görme fırsatlarını elde edeceksiniz.

  Hayata Hazırlık !
  Work and Travel üniversite öğrencilerinin mezun olmadan gerçek hayattaki sorumlulukları yaşamalarını sağlayan bir programdır. İş hayatında tutunmayı, işinden kazandığıyla geçinmesini, ev erkadaşlarıyla yaşamayı öğreten bir programdır.

  İş deneyiminizi ve becerilerinizi geliştirme fırsatı;
  ABD’de çalışarak iş deneyiminizi arttıracak ve C.V. nizi renklendirme fırsatı bulacaksınız. Günümüzde artık C.V.’nizde sadece öğrenim durumunuza değil, tüm iş deneyimlerinize ve aktivitelerinize de bakılmaktadır. Ayrıca bu deneyim kişisel gelişim için önemlidir. Böyle bir deneyim çok olumlu bir izlenim bırakacaktır.

  Farklı kültürler tanıma fırsatı;
  Günümüzün gittikçe globalleşen toplumunda yabancı kültürleri tanımanın önemi büyüktür. Work&Travel programı, size ABD toplumunun içinde yer alarak Amerikan Kültürünü ve birçok Avrupa ülkesinden aynı programla gelen binlerce öğrenci ile edinilen arkadaşlıklar sonucu bir çok farklı ülkenin kültürünü tanıma olanağı sunmaktadır.

  En önemlisi de;
  ABD’ye J-1 vizesi ile gidip-dönmek,diğer ülkelere yapacağınız vize başvurunuzda referans olacak, daha kolay vize almanızı sağlayacaktır.

  Bu program, ABD’ye gitmenin ve kalmanın en ekonomik yoludur.
  Bu program, para kazanmanın ve biriktirmenin en güzel ve kolay yoludur.
  Dünyanın çeşitli ülkelerinden yeni arkadaşlıklar edinme fırsatı yakalayacaksınız.
  Yeni ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurmak için bir fırsat
  Work and Travel Programına katılmak derin uluslararası tecrübe kazanarak hem kişisel hem de profesyonel gelişim fırsatı sağlar.
  Bu programı seçerek kendinizi bir dizi yeni ve heyecan verici tecrübeye açacaksınız ve kültürel açıdan çeşitlilik içeren bir dünyada kendinizi geliştirme imkani bulacaksınız.

  Ara
  Cevapla


  Konu ile Alakalı Benzer Konular
  Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Question Work and Travel (WAT) için yapılan masraflar bilgilendirmesi!!! hsynust 1 2,190 13-07-2016, 08:23 AM
  Son Yorum: cagataycagan
    Work and Travel nedir?Süreci nasıl işler? hsynust 0 2,204 08-07-2014, 06:59 PM
  Son Yorum: hsynust

  Hızlı Menü:


  Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi