• Ana Sayfa
 • Portal
 • Yönetim Kadrosu
 • Marka Tescil
 • [-]
  Tur Arkadaşı


  Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  Portföy Yönetiminde Uzman Ekibimizle Sizlerin Yanındayız
  09-09-2015, 09:29 AM,
  #1
  Portföy Yönetiminde Uzman Ekibimizle Sizlerin Yanındayız
  [center] ÖZEL PORTFÖY YÖNETİMİ

  Bireysel ve kurumsal yatirimcilarin belirlenmiş risk tercihleri ve getiri beklentileri doğrultusunda, belirli bir dönem içerisinde, piyasa profesyonelleri tarafından yönetilmesine özel portföy yönetimi denir.

  Karşılaştırma ölçütleri:

  Karşılaştırma ölçütleri portföy yönetiminin performansını ölçmeye yarayan endekslerdir. Ölçütler müşterilerin risk profili analizi sonrasında belirlenir ve performans ücreti kazanımını ölçümler. Karsilastirma ölçutlerine örnek olarak IMKB hisse endeksleri, KYD ( Kurumsal Yatirimci Yonetici Dernegi ) bono ve repo endeksleri, YTL ve doviz cindinden vadeli mevduatlar gosterilebilir.

  Performans bilgilendirme:

  Performans ile ilgili raporlamalar yatırımcının tercih ettiği sıklıkta hazırlanmaktadır. Ayrıca pazarlama ekibi tarafından portföyleri veya piyasalarla ile ilgili her türlü konuda bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

  Portföy Yönetiminde alınan ücret ve komisyonlar:

  - ePortföy Yöntim Ücreti:

  Aylık olarak portföy yönetim şirketi tarafından yönetilen portföy büyüklüğü üzerinden hesaplanan ve tahsil edilen ücrettir

  - Performans Ücreti:

  Her bir Performans Dönemi sonu itibarıyla, portföy yönetim şirketi tarafından yönetilen portföyün anılan dönem içi getirisinin Referans Portföy Getirisi’nden daha fazla olması halinde anılan fazla tutar üzerinden hesaplanan ücrettir.

  - İşlem Komisyonları:

  Portföy Yönetimi hizmeti sırasında gerçekleştirilen işlemler için aracı kurumlara ödenen komisyonlardır.

  - Saklama Komisyonu:

  Saklamacı kuruluşa verilen komisyondur.


  1122013133720603.png

  YATIRIM FONLARI YÖNETİMİ


  Risk profiline uygun olarak birikimlerini değerlendirmek isteyen yatırımcılar T.Halk Bankası ve Halk Yatırım Menkul Değerler’in kurucusu olduğu yatırım fonları aracılığı ile şirketimizin profesyonel hizmetlerinden faydalanmaktadır.
  Yatırım Stratejisi: Portföyünün en az %51’ini devamlı olarak, kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarına yatırmış, portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 45 en fazla 90 gün olan ve portföyüne pay senedi dahil edilemeyen fonlar yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakte dönüşümü kolay ve riski az olanları tercih eder.Portföyün ağırlıklı ortalama vadesi sermaye piyasası araçlarının ayrı ayrı ortalama vadeleri dikkate alınarak bulunur.

  12201315247382.png


  EMEKLİLİK FONLARI YÖNETİMİ

  Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin kurucusu olduğu ve katılımcılarının değişik yatırım tercihlerine göre dizayn edilmiş olan Emeklilik Fonları şirketimiz tarafından yönetilmektedir.
  atırım Stratejisi: Enflasyonun aşındırıcı etkisinden korunmak amacıyla orta-uzun vadeli hazine bonosu ve devlet tahvili getirilerinden azami düzeyde yararlanılarak birikimlerde reel büyüme ve istikrarlı getiri performansı sağlanması hedeflenmektedir. Fon portföyünün en az %80'ini ters repo dahil devlet iç borçlanma senetlerine yatıran ve faiz geliri elde etmeyi hedefleyen fondur.


  logo.jpg


  [/center]

  Ara
  Cevapla


  Hızlı Menü:


  Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi